EXCLUSIVE MK

Tag : хороскопски знаци

Астрологија НАСЛОВНА

До крајот на јуни доаѓаат нивните 5 минути: Два хороскопски знаци нема да знаат што да прават од толку изненадна среќа

Angela
Одредени животни фази кои повеќе не ви служат водат до завршување и следи целосен животен пресврт за овие два хороскопски знаци. ОВЕН Целиот јуни ќе биде исполнет со различни настани, но најважниот дел од месецот...
Астрологија НАСЛОВНА

3 ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ КОИ ОВА ЛЕТО ЌЕ ПРОФИТИРААТ: Следува ОГРОМЕН НАПРЕДОК – пари од сите страни и нови цели!

Angela
Астрологијата открива кои хороскопски знаци значително ќе ја подобрат финансиската состојба ова лето. Летото веќе започна, што носи голем број можности за финансиски напредок. Како и секоја сезона, така и летото има специфични карактеристики кои...
Астрологија НАСЛОВНА

Пустош во животот: Три хороскопски знаци наскоро ќе бидат „исцедени како лимон“, но ѕвездите советуваат како да ги надитрите непријателите!

Angela
Од 5 до 17 јуни, за време на периодот на опаѓање на Месечината, претставниците на неколку знаци на Зодијакот треба да покажат максимална претпазливост. Можеби ќе останат без пари, но секако и без сила, ќе...
Астрологија НАСЛОВНА

Парите доаѓаат за 4 хороскопски знаци! Еве кој ќе се опари до 3 јуни, а кој од зодијакот да игра игри на среќа

Angela
Играме уште една рунда ѕвезден рулет, а астролозите се согласуваат дека одредени хороскопски знаци ќе имаат поголема среќа кога се парите во прашање. Јупитер, планетата на среќата, по 12 години влезе во Бик, што одговара...
Астрологија НАСЛОВНА

Луѓето родени во мај се поделени во 4 групи: Еве кои особини ги красат и каков живот живеат

Angela
Луѓето кои се родени во мај се припадници на хороскопските знаци Бик и Близнаци.  Тврдоглавоста е главна карактеристика на сите и колку да не го прифаќаат тоа. Ќе прават тоа што сакаат и кога сакаат....
Астрологија НАСЛОВНА

Драматични промени: Од 5 мај животот драстично ќе се промени за овие хороскопски знаци

Angela
Астролозите составија хороскоп за сите знаци на Зодијакот за месец мај 2023. Ѕвездите велат дека промените ќе се должат на еден од важните настани – полната месечина на 5 мај. Секако, не за сите хороскопски...
Астрологија

Кои ќе бидат најсреќните датуми во мај 2023 година?

Angela
Астролозите истакнуваат дека пролетта ќе донесе нова енергија, а мај ќе биде пријатен месец со многу поволни денови. И покрај ретрограден Меркур, некои денови ќе бидат поволни и особено позитивни. Откријте кои 5 дена во...
Астрологија НАСЛОВНА

Срцето им е како КАМЕН: Во овие знаци се раѓаат “најстудените“ жени

Angela
Многумина се убедени дека хороскопскиот знак има влијание врз личноста и карактерот. Ако се прашувате во кои хороскопски знаци се родени најстудените жени, еве го одговорот. Јарец Жените родени во знакот Јарец обично се многу...
Астрологија НАСЛОВНА

Доаѓа затемнување на Сонцето, еве како тоа ќе се одрази на хороскопските знаци

Angela
МНОГУ веруваат дека положбата на планетите и ѕвездите може да влијае на нашиот живот. Затемнувањето на Сонцето е настан кој често го привлекува вниманието на луѓето, а во астрологијата се смета за важен момент кога...