EXCLUSIVE MK

Tag : хрватска пејачка

НАСЛОВНА Шоу биз

Паника во Хрватска: ИСЧЕЗНА позната пејачка, самоволно ја напуштила болницата и никој не знае каде е

Angela
Катарина Раутек Омазиќ (39), поранешната пејачка на популарниот бенд „Електро тим“ (Е.Т.), се води како исчезната од вчера наутро. Според хрватските медиуми, полицијата и семејството интензивно трагаат по неа. Како што продолжуваат да пишуваат, Катарина...