EXCLUSIVE MK

Tag : цвеќиња

Занимливости НАСЛОВНА

Едноставен трик како цвеќето да ви трае што подолго: Се што ви треба се коцки мраз

Angela
Кога доаѓаат убавите летни денови, повеќето жени се враќаат од пазар, меѓу другото, со букети цвеќе, сакајќи да внесат допир на свежина во својот дом. Ова е идеален начин за украсување и разубавување на вашето...
Занимливости

Не ја истурајте водата по варењето јајца, многу е корисна за растенијата

Angela
Водата во која најчесто ја готвиме храната завршува во одводот, како кога готвиме тестенини, јајца и слично. Сепак, не треба да ја фрлате водата откако ќе ги сварите јајцата, бидејќи е многу корисна. Водата по...
Занимливости

Најубавиот украс на велигденската трпеза: Овие три цвеќиња штитат од болести, носат среќа, успех и љубов во домот

Angela
Иако јајцата се најголемиот симбол на Велигден, а свеќите имаат многу важна улога,цветовите имаат многу важно место во празнувањето на Велигден, еден од најрадосните христијански празници. Давањето јајца симболизира нов живот, додека цвеќињата имаат посебно...