EXCLUSIVE MK

Tag : чарлс трети

НАСЛОВНА Светот на познатите

Крунисан британскиот крал Чарлс Трети

Angela
Британскиот крал Чарлс Tрети беше крунисан на церемонија во Вестминстерската опатија со круната на Свети Едвард ставена на главата, моментот обележан со плотуни низ Обединетото Кралство. Чинот на крунисувањето се одржа на половина од двочасовната...
НАСЛОВНА Шоу биз

Поранешниот батлер на Чарлс проговори за новиот дрес код за крунисувањето: Една работа особено ќе биде променета од крунисувањето на кралицата Елизабета!

Angela
Поранешниот батлер на Чарлс Трети, Грант Харолд, објасни дека кодексот на облекување за крунисувањето на 6 мај ќе биде „огромна промена во кралскиот протокол“, известува Пејџ сикс. „Овој настан ќе биде сосема поинаков од крунисувањето...