EXCLUSIVE MK

Tag : чоколадо

Исхрана

Студија: Најдобрата исхрана за долг живот вклучува чоколадо и го исклучува црвеното месо

Angela
Колку и да го обожавате чоколадото, понекогаш ви се чини дека не можете да го вклопите во вашиот режим за слабеење. Меѓутоа, истражувачите од Универзитетот во Јужна Калифорнија прегледале стотици нутриционистички студии спроведени во текот...
Занимливости НАСЛОВНА

Му купила „Тоблероне“ на својот син: Еве каква скриена слика тој приметил на кутијата

Angela
Мајката Стефани му подарила на својот 9-годишен син чоколадо „Тоблероне”, меѓутоа, вниманието не му го одвлекло само вкусот на чоколадото туку и скриената слика која тој ја приметил на логото. Имено, детето забележало дека на...