EXCLUSIVE MK

Tag : шакира

НАСЛОВНА Шоу биз

„ПИКЕ МЕ ИЗНЕВЕРУВАШЕ ДОДЕКА ТАТКО МИ БЕШЕ НА ИНТЕНЗИВНА НЕГА“ – Шакира реши да го разоткрие поранешното момче до крај: Сè дознав од медиумите!

Angela
Шакира не мислеше дека ќе преживее кога дозна дека поранешниот фудбалер на Барселона Жерар Пике ја „издал“ додека нејзиниот татко бил на интензивна нега. „Тој дојде во Барселона да ме утеши откако ме обзеде тага...
НАСЛОВНА Шоу биз

Шакира и Хамилтон се во рана фаза на врска: „Се забавуваат, флертуваат и се запознаваат“ (ФОТО)

Angela
По серијата јавни излегувања, извор зборува за „Пипл“ дека пејачката и возачот на Формула 1 го одржуваат нивниот однос „забавен и флертувачки“. Shakira and Lewis Hamilton in Early Stages of Dating: ‘Fun and Flirty,’ Says...
НАСЛОВНА Светот на познатите

ФОТО: По вечерата, Шакира на глисер со Луис Хамилтон – пејачката не ја тргнува насмевката од лицето

Angela
Шакира не престанува да е тема број еден во медиумите по бурната разделба со поранешниот партнер Жерар Пике. Откако неодамна беше фотографирана со Том Круз на Формула 1 трката во Мајами, таа сега е фотографирана...
НАСЛОВНА Светот на познатите

Шакира во фустанче од 1.000 евра: Ги „запали“ социјалните мрежи! (ФОТО)

Angela
Шакира имаше одлична ноќ на настанот Billboard Latin Women in Music 2023 и тоа само дополнително го зголеми впечатокот дека таа напредува во животот по разделбата од Жерар Пике. За таа прилика, колумбиската пејачка избра...
НАСЛОВНА Светот на познатите

Том Круз полудел по Шакира: Постојано и испраќа цвеќе, детали за новата холивудска романса

Angela
Тема број еден во пишувањата на светските медиумите се пејачката Шакира и холивудскиот актер Том Круз, кои заедно се појавија на Формула 1 трката во Мајами. -Така е, на Том Круз многу му се допаѓа...
НАСЛОВНА Светот на познатите

ЦЕЛ СВЕТ ЗБОРУВА ЗА ОВА – братот на Шакира му одржал лекција на Пике, го претепал фудбалерот!

Angela
Шакира неодамна се пресели во САД, а со себе ги зема и децата откако се договори со Пике, кој доби дозвола да ги посетува кога ќе посака. Атрактивната пејачка и Пике се скарале во луксузен...
НАСЛОВНА Шоу биз

КУЌА КОЈА ЌЕ ВИ ГО ПОМАТИ УМОТ – еве каде ќе живее Шакира во Мајами, вилата е вредна вртоглави 17,5 милиони долари (ВИДЕО)

Angela
По разделбата со Пике, Шакира конечно со двата сина ја напушти Барселона.   View this post on Instagram   A post shared by Shakira (@shakira) Таа се враќа во Америка, во својот луксузен дом во...
Шоу биз

Пике за фановите на Шакира: „Не можете да замислите какви сè коментари добивав, тоа се такви гадости…“ (ВИДЕО)

Angela
Жерар Пике за време на гостувањето во емисијата на Жерар Ромео зборувал за многуте критики кои секојдневно ги добива од фановите на Шакира, бидејќи ја изневери. „На почетокот беше многу лошо. Дојде до тој степен...
Шоу биз

ШАКИРА СЕ СЕЛИ ОД БАРСЕЛОНА – овие зборови на родителите на Пике кон пејачката биле пресудни, фановите се прашуваат зошто полицијата се уште не реагира!

Angela
Во изминатите 24 часа, различни шпански медиуми ја пренесоа веста според која Шакира ја напуштила Шпанија, каде што живее во последните години заедно со двата сина Милан (9) и Саша (7), оставајќи го зад себе...