EXCLUSIVE MK

Tag : ѕвездите на гранд

НАСЛОВНА Шоу биз

ПОБЕДНИЧКАТА НА „ГРАНД“ СЕДНА ВО ПОДАРЕНИОТ АВТОМОБИЛ – од тоа што и го порача Саша Поповиќ кога ќе се врати со него во Струмица се смееја сите (ФОТО)

Angela
Саша Поповиќ ги додели клучевите од автомобилот Фиат ТИПО на нашата Славица Ангелова која победи во „Ѕвездите на гранд“ за сезоната 2022/23. Креативниот директор на „Гранд“ продукција доделувањето на клучевите го направи во склоп на...
НАСЛОВНА Шоу биз

БОСАНСКИТЕ МЕДИУМИ ТВРДАТ ДЕКА ПОБЕДАТА Е НАМЕСТЕНА – ова е доказ дека Ѓорѓе Давид знаел тоа што ја чека Славица Ангелова (ВИДЕО)

Angela
Младата пејачка Славица Ангелова од Македонија е победник на шоуто „Ѕвезде Гранда 2023“. По деветмесечна борба меѓу кандидатите, според публиката, триумфираше Славица Ангелова која беше во тимот на Ѓорѓе Давид, пишува еден од водечките босански...
НАСЛОВНА Шоу биз

ГРАНД ѝ додели на Ангелова кола од 20.000 евра, а само од нејзините гласови преку СМС продукцијата заработила вртоглава сума на пари

Angela
Младата натпреварувачка од Македонија – Славица Ангелова, триумфираше во финалето на „Ѕвездите на Гранд“ и победи со над 88 илјади СМС гласови во самото суперфинале. Покрај титулата, студенткаta по медицина освои и песна и спот...
НАСЛОВНА Шоу биз

НИКОГАШ НЕМА ДА ЗБОРУВАМ ЗА ПРИВАТНИОТ ЖИВОТ: Која е победничката на „Ѕвездите на гранд“, Славица студира медицина и откри дали ќе се пресели во Белград

Angela
Струмичанката Славица Ангелова исплива од сенка до победа во „Ѕвезде Гранда“. Не важеше за фаворит, но по девет месеци натпреварување освои дури 88.367 гласови на финалната вечер, доволно за победа. Но, која е нашата Славица?...
НАСЛОВНА Шоу биз

Пејачката од „Ѕвездите на гранд“ се разведе од сопругот, па ослабе 100 килограми: Погледнете како денес изгледа Крстина, устата ќе ви падне до земја! (ФОТО)

Angela
Крстина Тодоровиќ беше претставена на јавноста за време на музичкиот натпревар „Ѕвездите на Гранд“. Таа со своите вокални способности ги воодушеви публиката и жирито, но во текот на целиот натпревар беше критикувана поради вишокот килограми....
НАСЛОВНА Шоу биз

Натпреварувачката во „Ѕвездите на гранд“ кога се појави на сцената жирито занеми – од нив сокри важна работа, но кога го видоа нејзиниот стомак се им стана јасно (ФОТО)

Angela
Маја Јевтиќ, натпреварувачката во музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“, е бремена во шестиот месец, откриваат српските медиуми. Имено, тоа не ја спречува да продолжи да се натпреварува, а за оваа прекрасна вест апсолутно никој не...
НАСЛОВНА Шоу биз

Невеста во одело: Се омажи „Ѕвездата на Гранд“, а еве како изгледаше нејзината интимна венчавка (фото)

Angela
Пејачката и поранешна учесничка на „Ѕвезде Гранда“, Ненси Стојановиќ му го кажа судбоносното „ДА“ на својот избраник Милорад, со кој по само два месеци врска знаеше дека се создадени еден за друг. Парот се венчал...
Шоу биз

Победникот на „Ѕвездите на Гранд“ итно опериран: Ги вознемири сите со слика од болница, главата му е во завој – еве што открива (ФОТО)

Angela
Победникот на натпреварот „Ѕвездите на Гранд“, Махир Мулалиќ неодамна бил итно опериран. Тој се огласи од болничкото одделение, а фотографијата што ја објави на својата приказна на Инстаграм ги вознемири неговите обожаватели. Целата глава му...