EXCLUSIVE MK

Tag : јагоди

Исхрана НАСЛОВНА

5 причини зошто јагодите се наше омилено овошје во јуни

Angela
Веќе започна сезоната на јагодите, а ова овошје содржи многу корисни состојки. Освен што се вкусни и освежувачки, тие и мирисаат одлично, а се богати со многу витамини и антиоксиданти. Ова се главните придобивки од...
Исхрана НАСЛОВНА

ОВАА ГРУПА ЛУЃЕ НИКОГАШ НЕ ТРЕБА ДА ЈАДАТ ЈАГОДИ: Внимавајте и веднаш проверете дали сте меѓу нив!

Angela
Јагодите содржат 60 грама витамин Ц и биоактивни материи полифеноли, кои се моќни антиоксиданти. Јагодите се многу вкусни и можат да се консумираат во многу различни комбинации. Покрај тоа, тие се многу корисни за имунитетот...