EXCLUSIVE MK

Tag : јувентус

НАСЛОВНА Фудбал

УЕФА може да го отстрани Јувентус од европските натпреварувања

Angela
На италијанскиот фудбалски великан Јувентус во јануари му беа одземени 15 бода во Серија А поради финансиски малверзации. Бодовите му беа вратени на клубот во април. Сега има ново судење. Федералниот апелационен суд на Италијанската...