EXCLUSIVE MK

Tag : ќерка

НАСЛОВНА Шоу биз

Ќерката на Синиша Михајловиќ се омажи во градот каде тој испиша историја – додека таа блескаше во бело, оваа личност БЕШЕ ВО ЦРНО ОД ГЛАВА ДО ПЕТИ (ФОТО)

Angela
Ќерката на познатиот фудбалер Синиша Михајловиќ вчера се омажи за својот избраник Алесандро Вољак (24). Двајцата си ги кажале свадбените завети еден на друг во Бари, во катедралата Монополи од 12 век, а гостите биле...
НАСЛОВНА Шоу биз

Убава е како слика, но попусто: Таткото не е веќе селектор, па ѕвездата на Барселона ја откачи атрактивната девојка (ФОТО)

Angela
Феран Торес и Сира Мартинез наводно повеќе не се заедно. Фудбалерот на Барселона и ќерката на Луис Енрике наводно раскинале иако на почетокот на мај биле на краток одмор во Сен Тропе. Сè уште не...
НАСЛОВНА Шоу биз

(ФОТО) Ќерката на Брус Вилис со потресна исповед: „Бев презафатена со моите болести да го забележам тонењето на татко ми“

Angela
Една од трите ќерки на холивудскиот глумец Брус Вилис, Талула Вилис, се отвори за оочувањето од страна на нејзиното семејство зсо дијагнозата на деменција на нејзиниот татко Брус Вилис. Во напис за Вог, таа откри...
НАСЛОВНА Шоу биз

(ФОТО) Ќерката на Џеј Рамадановски сподели убави вести: По свадбата, има нешто ново

Angela
Ќерката на легендарниот Џеј Рамадановски, Марија Рамадановски по венчавката ги спакува куферите и заедно со сопругот го напушти Белград. Заминаа на заслужен меден месец, а магичната локација што ја избраа го одзема здивот. Таа се...
НАСЛОВНА Шоу биз

Ќе се мажи ќерката на Синиша Михајловиќ – тој од небото ќе ја гледа церемонијата како од бајките, овие свадбени детали ги посакува секоја идна невеста!

Angela
Ќерката на фудбалската легенда Синиша Михајловиќ, Вирџинија ја закажа својата свадбена церемонија на 17 јуни. Таа ќе се венча со фудбалерот на Џенова, Алесандро Вољако, откако претходно ќерката на Михајловиќ беше запросена и го кажа...
НАСЛОВНА Шоу биз

Ќерката на Мелита славеше матура: Мајка ѝ сите добро ја знаеме, ова е нејзиниот татко Соме (ФОТО)

Angela
Ќерката на Мелита Ракичевиќ, славеше матура. За матурската вечер таа избра фустан во боја на шампањ, од модната дизајнерка Ива Спасовска, а ја нашминка Дадар со кого и приватно се дружат. Сепак, впечаток остави заедничката...
НАСЛОВНА Светот на познатите

„Мојата мајка не готви, најмногу сака да спие“: Ќерката на старлетата ја издаде мајка си во училиште

Angela
Најпознатата старлета на светот, Ким Кардашијан, има четири деца од бракот со раперот Канје Вест, од кој своевремено се разведе. Како причина за разводот, Ким наведе: „Поради своите деца и сопствениот разум го направивме тоа“,...
Шоу биз

Ќерката на српскиот пејач ја крена маичката – откри дека е бремена (ФОТО)

Angela
Ќерката на пејачот Милан Топаловиќ -Топалко, неодамна потврди дека е во друга состојба и дека чека бебе со сопругот Драган Алексиќ, а сега го покажа и својот нарастат стомак и тоа вторпат откако обзнани за...
Фудбал

ТРЕТА СРЕЌА, НО МАЛКУ ПОРАНО: Македонскиот фудбалер стана татко, го откри уникатното име на ќеркичката – во Македонија е многу ретко (ФОТО)

Angela
Македонскиот фудбалер Давид Бабунски и неговата сопруга Кристина трет пат станаа родители. Самиот фудбалер ја објави веста на социјалните мрежи. -Нашата ќерка Алина пристигна денеска. Малку порано од очекуваното, но перфектно здрава, напиша Бабунски. Давид...