EXCLUSIVE MK

Tag : џери спрингер

НАСЛОВНА Шоу биз

ТАЖНА ВЕСТ: Почина легендарниот Џери Спрингер

Angela
Легендарниот ТВ-водител Џери Спрингер, кој се прослави со своето бурно и сочно ток-шоу, почина на 79 години. Тој го водеше контроверзното „Шоу на Џери Спрингер“ речиси три децении, почнувајќи од 1991 година. Неговиот публицист потврди...