EXCLUSIVE MK

Tag : џеф безос

НАСЛОВНА Шоу биз

НЕКА БЛЕСКА: Џеф Безос ја вери девојката со прстен вреден 2,5 милиони (ФОТО)

Angela
Мултимилијардерот Џеф Безос (59), основачот на Амазон и еден од најбогатите луѓе во светот, долго време е во љубовна врска со новинарката Лорен Санчез (53), со која неодамна беше во Италија. Фотографиите на кои тие...
НАСЛОВНА Светот на познатите

Папараците ги „уловиле“ Џеф Безос и неговата девојка на новата јахта вредна 500 милиони долари која предизвика контроверзии

Angela
Милијардерот и сопственик на „Amazon“, Џеф Безос, и неговата девојка Лорен Санчез биле фотографирани на неговата нова суперјахта вредна половина милијарда долари. Парот бил снимен на шпанскиот брег во понеделникот, а ги фатиле во моменти...