EXCLUSIVE MK

Tag : џорџина родригез

НАСЛОВНА Шоу биз

Фотографиите на Џорџина во танга ги налутија Арапите, му порачаа на Роналдо: „Треба да барате прошка од Алах“

Angela
Џорџина Родригез, избраничката на Кристијано Роналдо, редовно привлекува внимание на социјалните мрежи. Нејзиниот живот драстично се промени откако го запозна Роналдо и сега живее на „висока нога“. Таа на социјалните мрежи се пофали со фотографии...
НАСЛОВНА Шоу биз

Се огласи Џорџина: Роналдо сака да ја откачи, а манекенката вака се брани (ФОТО)

Angela
Во последните денови не престануваат гласините дека фудбалерот Кристијано Роналдо (38) и неговата долгогодишна девојка Џорџина Родригез (29) се на работ на развод. Иако сè изгледа идилично, поупатените извори тврдат дека на фудбалерот Џорџина му...