EXCLUSIVE MK

Tag : џо бајден

НАСЛОВНА Свет

ВИДЕО: Упс, Ева Лонгорија ја тргна раката на Бајден од чудната прегратка

Angela
Американскиот претседател Џо Бајден и актерката Ева Лонгорија неодамна се сретнаа во Белата куќа, а неговиот потег го привлече вниманието на нејзините обожаватели. Бајден одлучи да го прекрши протоколот и наместо да се ракува, ја...
НАСЛОВНА Свет

Џил и Џо Бајден „пливаат“ во богатство: На даночните инспектори им пријавиле вртоглава цифра

Angela
Американскиот претседател Џозеф Бајден и неговата сопруга Џил ги објавија своите даночни пријави, кои покажуваат дека парот заработил речиси 580.000 долари минатата година и платил ефективна федерална стапка на данок на доход од 23,8 отсто....