EXCLUSIVE MK
ЗАБАВА НАСЛОВНА Светот на познатите Шоу биз

Привремено запрено уривањето на куќата на Мерилин Монро

Angela
По одлука во Градскиот совет на Лос Анџелес, следи привремено одложување на уривањето на домот на американската уметница Мерилин Монро во Брентвуд – луксузен дел од Лос Анџелес. Советничката Трејси Парк побрза да го спаси...
ЗАБАВА Светот на познатите Шоу биз

Ештон Качер и Мила Кунис го навлекоа гневот со поддршката за Мастерсон

Angela
Прад актерот Дени Мастерсон да биде осуден на 30 години до доживотен затвор за две точки од обвинението за силување, неколку негови колеги од „Луди 70-ти“, вклучувајќи ги и Ештон Качер и Мила Кунис, напишале...
ЗАБАВА Светот на познатите Шоу биз

На Сергеј Трифуновиќ му е забранет влез во Хрватска и сите земји од ЕУ

Angela
Сергеј Трифуновиќ е уапсен на 8-ми септември во Сплит, како што пренесуваат тамошните медиуми, поради тоа што чувал куче без надзор и навредувал полицајци. На официјалната веб-страница на полициска управа е објавено соопштение во врска...
НАСЛОВНА Останато СПОРТ

Продолжува доминацијата на Новак Ѓоковиќ

Angela
Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се врати по забраната за влез во САД и веднаш го освои Њујорк, освојувајќи ја 24. Грен слем титула. Негов достоен ривал во финалето беше Данил Медведев. Фантастичниот Русин маестрално се...
Астрологија ЗАБАВА

Дневен хороскоп за понеделник, 11-ти септември 2023-та

Angela
ОВЕН Ќе мора да правите компромиси, во спротивно работата нема да оди добро и ќе се чувствувате депресивно. Но, ќе бидете пред настаните и ќе правите промени, заштедувајќи се од непотребни трошоци и разговори. Едно...
НАСЛОВНА СПОРТ Фудбал

Италијанските медиуми: Македонија е нашиот кошмар !!!

Angela
Италија повторно не одигра на потребното ниво за да ја победи Македонија, полека но сигурно им стануваме сериозен камен на сопнување на Италијаните. „Азурите“ се уште добро го сеќаваат натпреварот од Палермо кога ги шокиравме...
ЗДРАВЈЕ Медицина

Пет болести кои можете да ги наследите од родителите

Angela
Генетиката игра голема улога во наследувањето на одредени карактеристики од родителите. Бојата на очите, косата или обликот на носот што ќе го наследите зависи од ДНК-хромозомот, а освен физичките карактеристики, одредени гени се одговорни за...
НАСЛОВНА СПОРТ Фудбал

Италијанците се жалат за состојбата на арената „Тодор Проески“

Angela
Македонија вечерва игра против Италија, а теренот на Арената „Тодор Проески“ и за овој натпревар е во ужасна состојба. Италијанците се пожалија и на социјалните мрежи покажаа на каков терен ќе играат вечерва. Инаку, стадионот...
НАСЛОВНА СПОРТ Фудбал

Пандев распали по раководството на ФФМ: Сите чекавме промени после срамот во Англија

Angela
Во разговор за „Кориере дело Спорт“, македонската фудбалска икона, Горан Пандев уште еднаш го кажа своето мислење за актуелниот селектор Благоја Милевски и раководството на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ), објави Спорт1. Пандев е легенда на...
ЗАБАВА Светот на познатите

Сергеј Трифуновиќ приведен во Сплит: Мештаните биле уплашени од паметното куче, а полицијата навредена

Angela
Актерот Сергеј Трифуновиќ е приведен во Сплит откако граѓаните го пријавиле дека го шетал своето куче без поводник, а ним тоа им пречело, информира хрватска Слободна Далмација. Се наведува и дека Трифуновиќ, кога пристигнала полицијата,...