EXCLUSIVE MK
ЗДРАВЈЕ Исхрана

Важни совети ако сами сушите лековите билки за чај

Angela
Ако сами берете чај, сушењето е првиот чекор за да истиот подолго ви трае, односно за да може да подготвувате чај. Билката не треба да ја миете пред сушење, а треба да ја ставите да...
ЗДРАВЈЕ Исхрана НАСЛОВНА

Кафето кое го купуваме наскоро ќе има се полош вкус

Angela
По неодамнешните најави дека наскоро може да останеме без омилениот пијалок, едно ново истражување сугерира дека дури и пред тоа да се случи, вкусот на кафето би можел да стане поинаков од она што сме...
ЗДРАВЈЕ Медицина

Како да го подобрите железото

Angela
Витамините и минералите играат важна улога во зачувувањето на здравјето. Железото не е исклучок. Светската здравствена организација предупредува дека 80% од населението во светот страда од недостиг на железо. Ако вие сте дел од останатите...
Астрологија ЗАБАВА НАСЛОВНА

Три хороскопски знаци кои не знаат како да бидат сингл

Angela
Некои уживаат во друштво и сакаат да стекнуваат нови пријатели. Други се секогаш подготвени да помогнат и се среќни во силна, долгорочна врска. За некои хороскопски знаци, најважно е да се во љубовна врска што...
Астрологија ЗАБАВА НАСЛОВНА

Пет хороскопски знаци кои важат за најголеми заводници

Angela
Според положбата на планетите, астролозите можат да откријат дали сте срамежливи, дали преземате иницијатива во врската, а меѓу останатото и дали сте добри во флертување. Така што, ако сакате да флертувате и сте успешни во...
Занимливости НАСЛОВНА

Интересни факти за Токио

Angela
Градот Токио со население од над 35 милиони жители е најголемиот град во светот. Во буквален превод Токио значи „источна престолнина“, а во овој град живеат скоро 40 милиони луѓе. Во продолжение прочитајте некои интересни...
ЗДРАВЈЕ Исхрана НАСЛОВНА

Неочекувани предизвикувачи на главоболка

Angela
Ако главоболката е дел од вашето секојдневие, сигурно се обидувате да дознаете што ја предизвикува. За да ви помогнеме, ќе ве насочиме кон некои предизвикувачи на главоболка, за кои сигурно нема да се сетите. Црвено...
ЗДРАВЈЕ Исхрана НАСЛОВНА

Храна која го продолжува животот

Angela
Која храна е најкорисна за здравјето, обезбедува долговечност и добра самодоверба? Речиси 20 години, истражувачите од Националниот институт за рак во САД спроведуваат истражувања за да одговорат на ова прашање. Истражувањето опфатило 400.000 луѓе. Секој ден...
ЗДРАВЈЕ Исхрана НАСЛОВНА

Со што да се храниме за долговечност?

Angela
Која храна е најкорисна за здравјето, обезбедува долговечност и добра самодоверба? Речиси 20 години, истражувачите од Националниот институт за рак во САД спроведуваат истражувања за да одговорат на ова прашање. Истражувањето опфатило 400.000 луѓе. Секој ден...
Астрологија ЗАБАВА

Кои се најљубоморните хороскопски знаци?

Angela
Ниту еден човек не е целосно имун на љубомората, но има некои луѓе кои се пољубоморни од другите. Што велат астролозите на оваа тема, односно кои се најљубоморни меѓу хороскопските знаци?   Лав   Лавовите...