EXCLUSIVE MK

Category : Uncategorized

Uncategorized НАСЛОВНА Свет

Во Јапонија се отвора забавниот парк „Светот на Супер-Нинтендо“

Angela
Тематскиот забавен парк „Светот на Супер-Нинтендо“ требаше да биде отворен оваа година во Осака, Јапонија, поради Олимписките игри во Токио. Но, тоа не се случи поради пандемијата на коронавирусот, па сега е одреден нов датум....
Uncategorized ЗАБАВА Занимливости НАСЛОВНА

Бои кои не се препорачуваат за ѕидот во спалната соба

Angela
Во спалната соба минуваме барем третина од својот живот. Порталот „Ридер’с дајџест“ објави кои пет бои не се препорачуваат за ѕидовите во простории каде што се спие и кои се наменети за одмор и опуштање....
Uncategorized НАСЛОВНА

Нагло будење на вегетацијата и цветање кај овошките, најавуваат агрометеоролозите

Angela
Оваа недела, посебно во втората половина за кога се најавуваат вистински пролетни временски услови, се очекува нагло будење на вегетацијата и цветање на многу овошки, особено на коскестите видови, велат агрометеоролозите. Ваквото време, додаваат, ќе...
Uncategorized Астрологија ЗАБАВА НАСЛОВНА

Овие хороскопски знаци се најдобри шефови

Angela
Некои се согласуваат со своите шефови, а некои не. Тоа не е толку важно ако никому не му смета. Потрудете се да го запознаете добро својот шеф со цел да за да постапувате онака како...
Uncategorized ЗДРАВЈЕ Исхрана НАСЛОВНА

Црвен или бел компири: Која е разликата и кој е поздрав?

Angela
Постојат неколку видови на компири, но најзастапени се белиот или црвениот. Двата вида на компири се богати со јаглехидрати, специфичен тип на јаглени хидрати кои ги одржуваат цревата здрави. Конзумирањето црвени и бели компири исто...
Uncategorized

Со млеко, мед и сирење до холивудскo лице

Angela
Доколку имате проблематична кожа склона кон акни и црвенило, тогаш на вашето лице му е потребна посебна и редовна нега. Мора да најдете време барем 2-3 пати неделно да направите природна маска која ќе го...
Uncategorized

Чудесното грчко семе може да го намали холестеролот и до 33 отсто

Angela
Милиони луѓе ширум светот секојдневно се трудат да го намалат високото ниво на холестерол во крвта, бидејќи тоа може да претставува сериозна закана по здравјето. Истражувањата сугерираат дека грчкото семе (пискавица, тилчец) може да доведе...
Uncategorized НАСЛОВНА

Хороскопски знак чии претставници се најпозитивните луѓе

Angela
Секој хороскопски знак има свои позитивни и негативни страни, но на точно еден знак негативностите се речиси занемарливи на сметка на добрите страни. Стрелците се оние кои зрачат со позитивна енергија и оптимизам и лесно...
Uncategorized

Храна која е лоша и нездрава за бебињата

Angela
На бебињата не им се потребни многу калории, но им требаат хранливи материи и здрави состојки. Сепак, некои намирници кои обично им се нудат на бебињата во основа се целосно безвредни и нездрави. Тоа, обично,...
Uncategorized Љубов и интима ЗАБАВА

3 совети од Кама Сутра со кои интимниот однос станува незаборавно искуство

Angela
Многумина Кама Сутра ја доживуваат како збирка на сексуални пози, но таа е многу повеќе од тоа. Освен на сексот, древниот запис се фокусира и на односот меѓу љубовниците, но и на самата љубов. Три...