EXCLUSIVE MK

Category : Uncategorized

Uncategorized

Принц Хари и Меган не се поканети на роденденската парада на Чарлс Трети: Односите сè постудени!

Angela
Принцот Хари и Меган Маркл не се поканети на роденденската парада на Чарлс Трети, пренесува британски Дејли меил. Кралот на Велика Британија на 14 ноември ќе наполни 75 години. Прославите за годишнината на Чарлс III...
Uncategorized

СОСЕДИТЕ ЈА НОСЕЛЕ НА ПОРОДУВАЊЕ, А ТОЈ НЕ БИЛ ДОМА – пејачот од „Ѕвездите на гранд“ го чека второто дете со 15 години помладата пејачка! (ФОТО)

Angela
Поранешните натпреварувачи во музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“, Емир Хабибовиќ и неговата 15 години помлада сопруга Тамара Селимовиќ минатата година станаа родители на девојчето Аријана, а пејачите сега открија дека чекаат уште едно бебе. Тамара...
Uncategorized

Српската пејачка поседува вистински дворец со свое езеро, но ваков автомобил се уште не сте виделе – овој „бесен ѕвер“ чини вртоглави 300.000 евра (ФОТО)

Angela
Српската пејачка Јана Тодоровиќ е една од најбогатите пејачки на естрадата според бројот на недвижности кои ги поседува таа со својот сопруг, а очигледно таа и својот сопруг се вљубеници и во бесните машини. Иако...
Uncategorized

Решена една мистерија за меурчињата во шампањското

Angela
Според новото истражување, вкусниот начин на којшто меурчињата на „шампањското“ го скокоткаат јазикот, зависи од тоа колку „сапуница“ има во пијалакот. Кога се истураат во чаша, газираните пијалаци не се пенат на ист начин. Газираната...
Uncategorized

Панчо за Ферус: Беше толку голем, можевме сите да му ги чистиме кондурите како на сликава! (ФОТО)

Angela
Од големиот Ферус Мустафов на свој начин се прости и познатиот рапер Панчо од дуото ДНК. Панчо и Ферус беа големи пријатели, се почитуваа каде и да се сретнеа, а зборовите кои ги напиша раперот...
Uncategorized

Доаѓа голем празник: 40 дена по Велигден, 10 дена пред Духови- ова не го правете на Спасовден

Angela
На 25 мај, православните верници го прославуваат Спасовден, празник кој се одбележува 40 дена по Велигден, а десет дена пред Духови и секогаш е во четврток. За овој празник се врзани многу верувања и суеверија,...
Uncategorized

БЛЕДА КАКО КРПА И ДРАСТИЧНО ОСЛАБЕНА – Анабела Атијас непрепознатлива по објавата каде прима инфузија во болница (ФОТО)

Angela
Пејачката Анабела Атијас не се појавува толку често во јавноста во изминатиов период, па така медиумите многу ретко можат да дознаат нешто за неа. Таа по долги години музичка кариера реши да се посвети на...
Uncategorized

АРАПИТЕ ЌЕ ПОЛУДАТ ПО ОВАА СНИМКА – прво позираше во танга на базен, а сега девојката на Роналдо започна ново хоби, во земјата е единствена која го прави тоа!

Angela
Партнерката на Кристијано Роналдо, Георгина Родригез се пофали дека започнала да учи да тверка. Девојката на фудбалерот на својот Инстаграм профил објави дека има ново хоби. Инфлуенсерката започнала да тренира тверкање, а милионските следбеници „полудеа“...
Uncategorized

СЕ БОРЕЛ СО СТРАШЕН ПОРОК, А СЕГА ЦЕЛА ЕВРОПА ГО ДОЗНА – кој е Финецот на кого за влакно му побегна победата, а на сцената направи хаос

Angela
Во саботата во финалето на Евровизија победата ја однесе шведската претставничка Лорин и тоа по втор пат во изминатите 11 години. Меѓутоа, според гласовите на публиката убедлив фаворит беше Финецот Карја кој својата земја ја...
Uncategorized

ВИДЕО: Импресивни сцени од Јадранот, снимена група китови

Angela
Видео споделено на ЈуТјуб каналот Morski.hr прикажува група од десет китови во близина на островот Вис во Хрватска. Иако појавата на китови во Јадранот не е толку изненадувачка, она што е невообичаено е што десетина...